• امروزه حفظ زیبایی صورت، و انجام روش هایی که به نوعی روش درمانی محسوب می شود، اهمیت زیادی دارد. یکی از نشانه ها و علائم پیری که امروزه حتی در سنین پایین و بین جوانان هم دیده می شود، چین و چروک در نواحی مختلف صورت است. به همین دلیل خوشبختانه روش های مختلفی برای پیشگیری و درمان چین و چروک وجود دارد.

  به روزترین کلنیک تزریق بوتاکس

  یکی از بهترین روش های موثر که برای جوانان و افراد مسن انجام می شود، تزریق بوتاکس است. از این روش برای فلج کردن موقت عضلات صورت به منظور درمان و پیشگیری چین و چروک صورت استفاده می شود. تزریق بوتاکس بدون عمل جراحی انجام می شود. اما نتیجه و تاثیر آن تا ۳ تا ۶ و حتی بیشتر ماندگاری دارد. تزریق بوتاکس صرفا باید توسط پزشک متخصص پوست و زیبایی و در کلینیک زیبایی یا مطب انجام شود.

  هزینه تزریق بوتاکس در کلینیک ایران قیمت
  🧑 پیشانی 💶 ۸۰۰,۰۰۰ تومان 
  👩 خط اخم 💵 ۵۰۰,۰۰۰ تومان
  👁 گوشه های چشم 💶 ۵۰۰,۰۰۰ تومان
  👨زیر بغل 💵 ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان
  🤲 کف دو دست 💶 ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان

  تزریق بوتاکس

  این روش زیبایی، بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه زمان می برد. سپس نتیجه آن پس از ۷ تا ۱۰ روز پس از تزریق نمایان می شود. عملکرد و تاثیر بوتاکس در بدن به گونه ای است که از آن برای درمان بیماری و مشکلات مختلف مانند سر درد و تعریق زیاد نیز انجام می شود. در صورتی که به دلایل مختلف پوست شما دچار چین و چروک شده و به زیبایی خود اهمیت می دهید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا به طور کامل با تزریق بوتاکس آشنا شوید.

  بوتاکس چیست؟

  انقباض و حرکات زیاد و تکرار آن، جز مهم ترین عامل اصلی ایجاد چین و چروک روی پوست صورت محسوب می شود. به همین دلیل از یک ماده خارجی برای متوقف کردن این حرکات استفاده می شود. یکی از بهترین ماده های خارجی تزریقی، بوتاکس است. بوتاکس یک سم تزریقی و سازگار با بدن انسان است که به زیر پوست تزریق می شود.

  این دارو درون سرنگ های مخصوص ریخته شده و سپس به عضلات زیر پوست تزریق می شود. پس از تزریق نیز قسمتی از عضلات پوست که دارای چین و چروک است، به صورت موقت فلج می شود. با فلج شدن عضلات صورت، چین و چروک ها هم محو می شود.

  کاربرد بوتاکس چیست؟

  همان طور که در پاراگراف بالاتر ذکر شد، بوتاکس یک سم به نام سم بوتولینوم است. این سم اولین بار در سال ۱۹۸۰ میلادی توسط یک پزشک کانادایی کشف شد. از این سم از ابتدای برای از بین بردن چین و چروک صورت استفاده می شد. اما پس از آن طی تحقیقات انجام شده، تزریق بوتاکس مزایای دیگری نیز دارد که می توان از آن برای کاربردهای مختلف استفاده کرد. از جمله بهترین کاربردهای تزریق بوتاکس می توان موارد زیر را نام برد:

   

  کاربرد بوتاکس چیست؟

  • درمان سر دردهای میگرنی مزمن
  • درمان افتادگی پلک
  • درمان کردن اسپاسم عضلات گردن و صورت
  • درمان پریدن پلک در بیماران مبتلا به بیماری های عصبی
  • قرینه کردن دو طرف صورت
  • بالا بردن ابروها
  • درمان افتادگی گوشه لب ها و نوک بینی
  • درمان و پیشگیری از خط اخم
  • درمان خط لبخند
  • درمان چین و چروک های گردن
  • از بین بردن چین و چروک های چانه
  • درمان و از بین بردن خطوط پنجه کلاغی دور چشم
  • درمان و کاهش تعریق در قسمت های مختلف بدن از جمله کف دست ها و زیر بغل

  هزینه بوتاکس چقدر و شامل چه مواردی است؟

  زیبایی و جوانی صورت به عنوان یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار در افزایش اعتماد به نفس محسوب می شود. به همین دلیل خانم ها و آقایانی که به زیبایی چهره خود اهمیت می دهند، اقدام به تزریق بوتاکس می کنند.

  اما همان طور که می دانید برای تزریق بوتاکس و سایر اقداماتی که برای انجام و تزریق بوتاکس انجام می شود، هزینه های متفاوتی دارد.در این میان هزینه تزریق بوتاکس در مقایسه با سایر روش های جوانسازی پوست، کم تر و مقرون به صرفه تر است.

  یکی از مهم ترین مواردی که مراجعین کلینیک پوست و مو به آن توجه زیادی می کنند، هزینه تزریق بوتاکس است. به طور کلی برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس باید به کلینیک مراجعه نمایید تا بر اساس عمق و میزان چین و چروک، شرایط پوستی، و تشخیص پزشک هزینه نهایی یا حدودی تزریق بوتاکس مشخص شود.

  هزینه بوتاکس چقدر است؟

  علاوه بر این، طبق بررسی های انجام شده عوامل و موارد زیر تعیین کننده هزینه بوتاکس است:

  1. ناحیه تزریق بوتاکس
  2. میزان سابقه کاری و مهارت پزشک متخصص پوست و مو
  3. موقعیت جغرافیایی کلینیک پوست و مو
  4. میزان دوز مصرفی تزریق بوتاکس
  5. تعداد جلسات لازم برای ترمیم یا تزریق بوتاکس
  6.  نوع برند و مواد بوتاکس

  برند مواد مورد استفاده در تزریق بوتاکس کلینیک ایران چیست؟

  همان طور که در پاراگراف پیشین نیز ذکر شد، یکی از مهم ترین موارد تاثیر گذار در تعیین قیمت و هزینه تزریق بوتاکس، نوع برند بوتاکس است. هر برندی که ژل بوتاکس را تولید و عرضه می کند، دارای کیفیت خاص و منحصر به فرد خود است. به همین دلیل بدیهی است که قیمت هر بوتاکس با توجه به مواد مورد استفاده در آن در هر برند متفاوت است.

  بنابراین نمی توان در مورد هزینه تزریق بوتاکس قیمت مشخصی را برای مدت طولانی مشخص کرد. علاوه بر این، توجه داشته باشید که بالا بودن قیمت تزریق بوتاکس در برخی از کلینیک ها کاملا مرتبط با برند بوتاکس است.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و هزینه تزریق بوتاکس و برند مورد استفاده برای تزریق در کلینیک پوست و مو ایران، می توانید با کارشناسان و متخصص این مجموعه تماس بگیرید. همچنین توصیه می شود که برای اطلاع از برند بوتاکس به صورت حضوری به کلینیک مراجعه کنید تا ویزیت شوید.

  تعداد جلسات مورد نیاز برای تزریق بوتاکس چقدر است؟

  تاثیر تزریق بوتاکس به گونه ای است که به عنوان یک روش پیشگیری کننده برای درمان چین و چروک محسوب می شود. علاوه بر این، برخی از مراجعین با افزایش سن میزان چین و چروک آن ها افزایش یافته و به همین دلیل برای تزریق بوتاکس اقدام می کنند.

  مدت زمان ماندگاری تزریق بوتاکس چقدر است؟
  به همین دلیل می توان گفت تعداد جلسات مورد نیاز و لازم برای تزریق بوتاکس برای هر فرد با توجه به میزان و عمق چین و چروک ها، سن، نوع پوست و مشکلات پوستی دیگر متفاوت خواهد بود. بنابراین می توانید برای اطلاع از این موضوع به صورت حضوری برای ویزیت شدن و مشخص شدن تعداد جلسات لازم تزریق مطلع شوید.

  دوز مصرفی برای تزریق بوتاکس چقدر است؟

  همان طور که می دانید میزان و عمق چین و چروک های هر فرد با توجه به سن فرد، و مشکلات پوستی دیگر در صورت هر فرد متفاوت خواهد بود. بنابراین پزشک پس از بررسی و مشاهده کردن صورت فرد مراجعه کننده به کلینیک پوست و مو، تشخیص می دهد که میزان دوز مصرفی برای هر فرد چقدر خواهد بود.

  بنابراین می توان گفت که هر چه میزان و عمق چین و چروک ها به دلیل کاهش کلاژن سازی و افزایش سن افزایش پیدا کند، میزان دوز لازم برای تزریق برای هر فرد متفاوت خواهد بود.

  نواحی تزریق بوتاکس کجاها هستن؟

  کاربرد تزریق بدین صورت است که می توان از آن برای از بین بردن چین و چروک های نواحی مختلف از آن استفاده کرد. به طور کلی نواحی تزریق بوتاکس عبارتند از:

  1. زیر بغل
  2. کف دست ها
  3. پیشانی
  4. خط اخم
  5. فک و گردن
  6. بالای بینی
  7. اطراف چشم

  نواحی تزریق بوتاکس کجاها هستن؟

  تزریق بوتاکس برای چه افرادی پیشنهاد می شود؟

  بسیاری از بیماران تصور می کنند که زمانی که چین و چروک ها در نواحی مختلف صورت نمایان شد، باید برای درمان آن اقدام کنند. در واقع نظر برخی افراد در سنین میانسالی این است که پس از به وجود آمدن چروک آن ها باید آن را درمان کنند. در صورتی که این گونه نیست و افراد بالای ۱۹ سال معمولا برای تزریق بوتاکس اقدام می کنند. چرا که از این سن علائم و نشانه های پیری و ایجاد چین و چروک به مرور دیده می شود.

  بنابراین با تزریق بوتاکس می توان از بروز این علائم سریعا پیشگیری کرد. در واقع تاثیر تزریق بوتاکس در افراد با سنین پایین تر بسیار مشهودتر و موثرتر از افرادی است که در سنین میانسالی اقدام به انجام این روش می کنند. چون در سنین بالاتر این خطوط عمیق تر شده و درمان آن سخت تر خواهد شد. حتی در صورتی که برای انجام بوتاکس تردید دارید، می توانید با متخصصین پوست در کلینیک ایران مشورت کنید.

  مدت ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

  مدت زمان ماندگاری و تاثیر تزریق بوتاکس به عوامل مختلفی مانند سن فرد، میزان چین و چروک های صورت یا میزان تعریق دست و زیر بغل فرد، نحوه مراقبت بیمار و … بستگی دارد. اما به طور میانگین و طبق بررسی های انجام شده، مدت زمان ماندگاری بوتاکس، بین ۳ تا ۹ ماه برای هر بیمار متغیر است.

  مراقبت های پس از تزریق بوتاکس چیست؟

  همان طور که در پاراگراف بالا ذکر شد، برای افزایش مدت زمان ماندگاری بوتاکس عوامل مختلفی تاثیر گذار است. به همین دلیل با انجام مراقبت های لازم می توان مدت تاثیر آن را افزایش داد. از جمله مهم ترین مراقبت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. از رفتن به سونا و جکوزی حداقل تا ۱ روز پس از تزریق بوتاکس خودداری کنید.
  2. تا چندین ساعت اول سعی کنید سر خود را به سمت پایین خم نکنید.
  3. به نواحی بوتاکس شده تا ۵ ساعت آب نزنید.
  4. تا یک روز پس از تزریق بوتاکس ماسک نزنید و آرایش هم نکنید.
  5. تا ۳ روز پس از تزریق، از بالشت بلند استفاده کنید.
  6. تا ۳ روز پس از تزریق بوتاکس، ورزش های سنگین انجام ندهید.
  7. در ساعات اولیه تزریق از کمپرس آب سرد روی محل قرار دهید.
  8. از ماساژ دادن نواحی تزریق بوتاکس تا یک روز خودداری کنید.

  سوالات متداول تزریق بوتاکس

  ۱- قبل از تزریق بوتاکس باید چه کاری انجام دهم؟

  ۲ هفته قبل از تزریق بوتاکس مصرف داروهای آسپرین، ایبوپروفن، روغن‌ های ماهی یا دوزهای بالای ویتامین E را قطع کنید.

  ۲- تاثیر تزریق بوتاکس چه زمانی مشخص می شود؟

  تاثیر تزریق برای هر فرد ممکن است متفاوت و متغیر باشد. این زمان ممکن است برای هر فرد بین ۳ روز تا حداکثر ۱ ماه بعد از تزریق مشخص شود.

  ۳- آیا بوتاکس را می توان زیر چشم ها تزریق کرد؟

  خیر. برای رفع گودی، و کبودی زیر چشم تزریق فیلر انجام می شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  ۲ دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *