• امروزه در جوامع و حوزه های کاری مختلف تغییر زیادی رخ داده است. یکی از تغییرات عمده و قابل توجهی که در صنعت پزشکی رخ داده، امکان استفاده و اجرای روش های مختلف برای زیبایی صورت است. تزریق ژل یکی از بهترین روش های موجود است که در طی دهه اخیر در ایران از آن استقبال زیادی شده است.

  کلینیک معتبر تزریق ژل

  یکی از قسمت های صورت که زیبایی آن تاثیر زیادی در زیبایی کل صورت دارد، لب و گونه ها است. با افزایش سن به مرور میزان حجم لب ها کم شده و گونه ها افتاده می شود. به همین منظور برای درمان و رفع چین و چروک تزریق ژل توسط متخصصین و پزشکان پوست و زیبایی پیشنهاد می شود.

  در صورتی که به زیبایی خود اهمیت می دهید، در این مقاله از کلینیک ایران همراه ما باشید تا با تزریق ژل و مزایای ویژه آن آشنا شوید.

  هزینه تزریق ژل کره ای در کلینیک ایران قیمت
  👁 زیر چشم 💶 ۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان 
  👩 نواحی دیگر 💵 ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان

  تزریق ژل

  اهمیت تزریق ژل چیست؟

  با افزایش سن میزان کلاژن سازی در پوست به شدت کاهش یافته و در سنین میانسالی و کهنسالی این کلاژن سازی متوقف می شود. به همین دلیل رفته رفته با افزایش سن، پوست صورت دچار چین و چروک می شود. یکی از بهترین روش های درمان و رفع چین و چروک و داشتن پوستی یک دست و صاف تزریق ژل است. ژل های مختلف با توجه به ترکیبات مختلفی که دارند، امکان استفاده از آن برای قسمت های مختلف صورت وجود دارد. در ادامه به معرفی کامل تر انواع ژل های تزریقی می پردازیم.

  موارد استفاده تزریق ژل

  ۱- برای رفع  چین و چروک

  یکی از بهترین ویژگی های انواع ژل های تزریقی این است که از آن می توان برای رفع چین و چروک قسمت های مختلف صورت استفاده کرد. از جمله ژل های پر کاربرد در صنعت پزشکی که به طور طبیعی از ابتدا در بدن همه ما تا سنین جوانی وجود دارد، می توان اسید هیالورونیک، کلسیم هیدروکسی لپاتیت، محرک کلاژن، میکروسفرهای پلی متیل-متاکریلات (PMMA) ، تزریق چربی اتولوگ را نام برد. از انواع مختلف این ژل ها می توان برای قسمت های مختلف صورت استفاده کرد. به موارد زیر دقت کنید:

  ۲- تزریق ژل برای رفع خطوط لبخند

  در همه قسمت های بدن کلاژن تا حد زیادی وجود دارد، ولی با افزایش سن تولید آن به مرور کاهش می یابد. همچنین با افزایش سن پوست حالت انعطاف پذیری خود را از دست می دهد. به گونه ای که به مرور زمان لبخند زدن و حتی صحبت کردن خطوطی دور لب ایجاد و دیده می شود. به این خطوط اصطلاحا خط لبخند گفته می شود. برای رفع چین و چروک های ایجاد شده در خط لبخند و اطراف بینی از اسیدهای هیالورونیک و میکروسفرهای PMMA استفاده می شود. این ژل ها مورد تایید سازمان FDA قرار گرفته است.

  تزریق ژل برای رفع خطوط لبخند

  ۳ – تزریق ژل برای رفع چروک های اطراف چشم

  پوست دور چشم بیشتر از نواحی دیگر در معرض چین و چروک قرار دارد. به گونه ای که در صورت عدم مراقبت از پوست دور چشم از سنین جوانی این چین و چروک ها ایجاد شده و به مرور عمیق تر می شود. برای رفع چین و چروک در اطراف چشم، از اسید هیالورونیک و اسید پلی لاکتیک تزریق ژل انجام می شود. این نوع ژل ها بهتر است که کاملا دقیق و توسط متخصصین زیبایی تزریق شود.

  ۴ – تزریق ژل برای رفع چین و چروک پیشانی

  حتما شما هم تزریق بوتاکس را برای رفع خطوط پیشانی شنیده اید. علاوه بر رفع چین و چروک با تزریق ژل بوتاکس، امکان تزریق ژل های مختلف از جمله اسید پلی لاکتیک ، کلسیم هیدروکسیلاپاتیت و PMMA وجود دارد. با این وجود تزریق بوتاکس عوارض کم تر و تاثیر گذاری بهتر و سریع تری دارد.

  ۵ – رفع چین و چروک گونه ها با تزریق ژل

  یکی از نواحی صورت که متاسفانه برخی از افراد به آن توجه کم تری می کنند، گونه ها هستند. داشتن گونه های برجسته تاثیر زیادی در داشتن یک صورت زیبا و پٌر دارد. گونه ها نیز به مرور زمان و با افزایش سن ممکن است افتاده شوند و زیبایی و برجستگی اولیه را نداشته باشند. به همین منظور برای رفع چین و چروک و جلوگیری از افتادگی گونه ها تزریق ژل توصیه می شود. برای تزریق این ژل ها نیز تزریق اسید پلی لاکتیک و بسیاری از اسیدهای هیالورونیک پیشنهاد می شود.

  ۶ – تزریق ژل در لب ها

  یکی از مهم ترین و موثرترین قسمت های صورت که زیبایی آن تاثیر دو چندان در داشتن صورتی زیبا دارد، لب ها هستند. به همین منظور سالیانه افراد زیادی برای تزریق ژل لب اقدام می کنند. داشتن لب هایی برجسته و زیبا می تواند چهره را شاداب و زیباتر کند. ژل مورد استفاده برای تزریق در لب ها، ژل های هیالورونیک اسید است.

  تزریق ژل لب

  ۷ – تزریق ژل در چانه

  یکی از اعضای دیگر صورت که با میزان شدت و سرعت کم تری دچار چین و چروک می شود، ناحیه چانه است. با این وجود برخی از پزشکان کلینیک پوست و زیبایی برای رفع چین و چروک و افتادگی در این قسمت تزریق ژل را توصیه می کنند. برای ناحیه چانه نیز تزریق کلسیم هیدروکسی لاپاتیت، اسید هیالورونیک یا هر کدام از پر کننده های پوستی توصیه می شود. از این ژل ها برای ایجاد کانتور و افزایش حجم چانه استفاده می شود.

  ۸ – تزریق ژل به دست ها

  بسیاری از پزشکان عقیده دارند که پوست دست ها سریع تر و زودتر از نواحی دیگر بدن دچار چین و چروک می شوند و درمان آن ها کار ساده ای نیست. با این وجود خوشبختانه در طی سال های اخیر یک روش بسیار مطلوب توسط پزشکان انجام و توصیه می شود. یکی از بهترین روش ها تزریق ژل به دست ها است. برای پٌر شدن دست ها و رفع چین و چروک آن ها از از اسید هیالورونیک و هیدروکسیلاپاتیت کلسیم استفاده می شود.

   فواید تزریق ژل

  همان طور که می دانید، داشتن صورت زیبا به صورت مستقیم در افزایش اعتماد به نفس افراد در سنین مختلف تاثیر دارد. با این وجود بدیهی است که از سنین میانسالی و به ویژه در کهنسالی میزان تولید کلاژن سازی و الاستیته در بدن کاهش می یابد. به همین جهت با افزایش سن میزان بروز و مشاهده چین و چروک در نواحی مختلف پوست با وضوح بیشتری نمایان می شود. به همین دلیل سال هاست که پزشکان و متخصصین زیبایی برای جلوگیری و رفع چین و چروک در نواحی مختلف صورت تزریق ژل را پیشنهاد می کنند.

  تزریق ژل

  در صورتی که تزریق ژل به درستی و با میزان کافی و صحیح توسط پزشکان مجرب انجام شود، مزایای ویژه ای به همراه دارد. از جمله مزایای ویژه آن می توان به داشتن پوست جوان تر، رفع کامل خطوط ریز و چین و چروک و برطرف کردن ساختار استخوانی عضلات مختلف صورت اشاره کرد. علاوه بر این، در بسیاری از موارد می توان با تزریق ژل می توان به بهترین نحو از بروز چین و چروک در سنین پایین و جوانی جلوگیری کرد.

  ماندگاری تزریق ژل چقدر است؟

  یکی از دغدغه های اصلی بیماران و مراجعین کلینیک های زیبایی که قصد تزریق ژل به قسمت های مختلف صورت را دارند، این است که تزریق ژل چه مدت زمانی ماندگاری دارد؟ در این مورد نمی توان نظر و پاسخی را به قطعیت بیان کرد. چون مدت زمان ماندگاری تزریق ژل با توجه به برند ژل، نوع پوست، سن فردی که تزریق انجام می دهد، نحوه تزریق ژل، و مراقبت های بعد از تزریق ژل، و … بستگی دارد.

  به طور کلی طی بررسی های انجام شده، تزریق ژل در نواحی مختلف صورت در صورتی که با استفاده از برندهای معتبر و با کیفیت و توسط پزشکان مجرب انجام شود، بین ۶ تا ۲ سال ماندگاری دارد.

  مزایای تزریق ژل

  در علم پزشکی روش های مختلفی برای رفع چین و چروک و داشتن پوستی یک دست و زیبا پیشنهاد و انجام می شود. برخی از این روش ها ممکن است به دلیل تهاجمی بودن برای برخی از بیماران مناسب نباشد. به همین دلیل روش های غیر تهاجمی مانند تزریق ژل انجام و پیشنهاد می شود که نه تنها معایبی ندارد؛ بلکه دارای مزایای منحصر به فرد زیر نیز هست:

  1. عدم نیاز به گذراندن دوران نقاهت
  2. دارای عوارض کم و در موارد بسیار نادر
  3. امکان مشاهده نتیجه اتمام کار تزریق نهایتا پس از گذشت چندین ساعت
  4. دارای نتایج طولانی مدت با ماندگاری بالا

  تزریق ژل

  تزریق ژل برای چه افرادی پیشنهاد می شود؟

  با وجود این که تاکنون عوارض شدید و زیادی در مورد تزریق ژل گزارش نشده، اما امکان تزریق ژل صرفا برای برخی افراد توصیه می شود. در صورتی که شرایط زیر را داشته باشید، تزریق ژل در نواحی مختلف صورت یا دست ها پیشنهاد می شود:

  • داشتن چانه تو رفته
  • چین و چروک و خطوط زیاد اطراف دهان
  • وجود ناهنجاری های جزئی بینی
  • ایجاد خطوط عمیق در اطراف بینی تا دهان (بروز خط خنده)
  • داشتن لب های نازک یا ناهموار
  • داشتن گونه های استخوانی و فرورفته که ناشی از کاهش حجم صورت در سنین بالا است.

  سوالات متداول تزریق ژل

  ۱- آیا تزریق ژل درد دارد؟

  صرفا برخی از بیماران که پوست حساس تری دارند، درد کمی را زمان تزریق ژل تجربه می کنند. به همین دلیل قبل از تزریق برای بیماران از یک کرم بی حس کننده موضعی استفاده می شود.

  ۲- آیا پس از تزریق چهره طبیعی خواهم داشت؟

  بله. در صورتی که تزریق ژل به درستی و با مقدار مناسب ژل انجام شود، چهره کاملا طبیعی خواهد بود. چرا که پزشک کاملا متناسب با فرم صورت اقدام به تزریق می کند.

  ۳- آیا نیاز به تمدید مجدد تزریق ژل هست؟

  با وجود این که ژل های تزریقی مختلف ماندگاری نسبتا زیادی دارند، اما در صورتی که بیمار تمایل داشته باشد، مراجعین برای افزایش مدت زمان ماندگاری و اثر گذاری بهتر می توانند برای تزریق مجدد اقدام کنند.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  ۳ دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *