• همه ما علاقه داریم که پوستی زیبا و یکدست و شاداب داشته باشیم. به همین دلیل در طول روز یا در طول هفته اقداماتی را در این زمینه انجام می دهیم که تاثیر زیادی در بهبود زیبایی و شادابی پوست دارد. یکی از بهترین روش هایی که تاثیر بلند مدت روی شادابی و طراوت پوست دارد، انجام روش های جوانسازی پوست از طریق مراجعه به کلینیک های پوست و زیبایی است.

  خدمات حرفه ای جوانسازی پوست

  همان طور که می دانید در برخی شرایط استفاده از محصولات بهداشتی و درمانی به تنهایی کفایت نمی کند. به همین منظور تاکید می شود که از روش های جوانسازی پوست در کلینیک زیبایی ارائه می شود، استفاده کنید.

  با افزایش سن و عوامل مختلفی و دلایل مختلف دیگر روند پیری پوست ممکن است تسریع پیدا کرده و شاهد افزایش سرعت چروک شدن، افتادگی و حتی تیره شدن پوست باشید. در صورتی که به دلایل مختلف پوست صورتتان شادابی و طراوت گذشته را ندارد، در این مقاله همراه ما باشید تا با روش های جوانسازی پوست به طور کامل آشنا شوید.

  جوانسازی پوست

  نشانه های پیری پوست چیست؟

  در پوست همه ما پروتئین های کلاژن و الاستین وجود دارد که وجود آن در پوست باعث شادابی و انعطاف پذیری پوست می شود. اما با افزایش سن اجزای تشکیل دهنده تخریب می شود. به گونه ای که بافت های مجاور پوست که دارای ۴ لایه مختلف هستند، تخریب شده و زیبایی و شادابی اولیه خود را ندارند. از جمله مهم ترین نشانه و علائم پیری پوست می توان موارد زیر را نام برد:

  ۱- ایجاد چین و چروک

  ایجاد خطوط مختلف روی پوست از جمله مهم ترین نشانه های پیری پوست شناخته می شود. ایجاد این خطوط از ۲۵ سالگی شروع شده و به مرور زمان افزایش یافته و عمیق تر می شود. به گونه ای که خطوط متحرک به چین و چروک های دائم تبدیل می شوند. به همین دلیل در ابتدای سن جوانی که این خطوط عمیق نیست، باید روش های جوانسازی پوست را انجام دهید. از جمله بهترین روش های جوانسازی برای درمان چین و چروک می توان موارد زیر را نام برد:

  جوانسازی پوست

  ۲ – از دست رفتن خاصیت کشسانی پوست

  یکی از لایه های اصلی پوست که وجود آن باعث داشتن پوستی یکدست و شاداب می شود، رشته های پروتئین الاستین است. وجود این لایه باعث ایجاد خاصیت کشسانی و الاستیته پوست می شود. اما با افزایش سن میزان پروتئین الاستین و چربی زیر پوست کاهش یافته و به مرور باعث افتادگی پوست می شود.

  این اتفاق معمولا در قسمت های مختلف پوست از جمله دور لب ها، زیر چشم، پیشانی، ناحیه دور فک، زیر چشم و … ایجاد می شود.

  ۳ – کاهش حجم پوست

  یکی از مشکلات شایع دیگری که با افزایش سن رخ می دهد، کاهش پروتئین ‌های کلاژن و الاستین پوست است. به مرور میزان چربی ها و پروتئین های کلاژن در نواحی مختلف پوست به ویژه چانه، گونه، چشم ها، و گیج گاه تحلیل می رود. به گونه ای که ظاهر صورت هم حالت استخوانی پیدا می کند.

  این اتفاق بیشتر در سنین ۵۰ تا ۶۰ سالگی رخ می دهد و می توان با انجام روش های جوانسازی پوست در سنین پایین تر از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری کرد.

  مهم ترین دلایل پیری پوست

  علاوه بر افزایش سن، بروز و ایجاد شدن نشانه های پیری پوست به دلایل مختلف دیگری وابسته است. از جمله مهم ترین عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد. با رعایت موارد زیر تا حد زیادی می توان روند پیری پوست را به تعویق انداخت.

  • قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید
  • عدم استفاده از ضد آفتاب
  • عادات تغذیه ای نادرست
  • عدم استفاده از کرم های مراقبتی
  • مصرف نوشیدنی های الکلی
  • استعمال دخانیات
  • استرس بیش از حد

  مهم ترین دلایل بروز نشانه های پیری پوست

  بهترین روش های جوانسازی پوست

  امروزه با توجه به این که داشتن پوستی زیبا و شاداب اهمیت زیادی پیدا کرده، روش های مختلفی هم برای جوانسازی پوست پیشنهاد می شود. خوشبختانه بسیاری از روش های پیشنهادی که توسط پزشک پیشنهاد می شود، اثر بلند مدتی دارد به همین دلیل از آن استقبال زیادی هم شده است.

  به طور کلی بهترین روش جوانسازی پوست با توجه به تجویز و نظر پزشک تعیین می شود. از جمله بهترین روش های جوانسازی پوست که در کلینیک ایران نیز انجام میشود، می توان موارد زیر را نام برد:

  ۱- هایفوتراپی (HIFU)

  هایفوتراپی به عنوان یکی از بهترین روش های جوانسازی پوست و به منظور لیفت کردن و کشیدن پوست انجام می شود. منظور از هایفوتراپی استفاده از امواج فراصوت با شدت بالا و به صورت متمرکز است. در این روش از امواج فراصوت برای افزایش کلاژن در پوست و محکم تر شدن بافت آن استفاده می شود.

  در هایفوتراپی تمرکز این امواج روی لایه های زیرین پوست به منظور آسیب شناسی و مقابله کردن سلول های پوستی با آسیب تولید کلاژن است. به همین دلیل هیچ آسیبی به سطح پوست نمی رساند. در واقع کاربرد اصلی هایفوتراپی برای کاهش چین و چروک و کشیده شدن پوست گردن و گونه ها و ابروها و
  … است.

  هزینه هایفوتراپی در کلینیک ایران قیمت
  🧑 صورت 💶 ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان 
  👩 گردن 💵 ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
  👩‍🦱 غبغب 💶 ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
  👨 صورت+گردن 💵 ۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان

  هایفوتراپی (HIFU)

  ۲- کربوکسی تراپی

  کربوکسی تراپی جز روش های غیر تهاجمی و بدون جراحی و عوارض محسوب می شود که طرفداران زیادی دارد. این روش با استفاده از دستگاه مخصوص و تزریق کربن دی اکسید به زیر پوست انجام می شود. از روش کربوکسی تراپی برای از بین بردن و درمان سلولیت، گودی زیر چشم، از بین بردن چین و چروک ها و ترک های پوستی (در اثر کشش زیاد) و … استفاده می شود.

  به همین منظور امکان استفاده از آن برای درمان مشکلات ذکر شده در پلک، گردن، صورت، دست ها، شکم، باسن و پاها وجود دارد.

  ۳- میکرونیدلینگ

  با استفاده از روش میکرونیدلینگ با استفاده از سوزن های ریز در پوست زخم های کوچکی ایجاد می شود. ایجاد این زخم ها باعث تحریک شدن پوست برای کلاژن سازی و ایجاد یک لایه پوستی سالم تر و قوی تر می شود. از روش میکرونیدلینگ برای از بین بردن جای جوش و آکنه، ترک های پوستی، آفتاب سوختگی، چین و چروک ها، زخم ها و لکه های پوستی و … استفاده می شود.

  این روش قیمت مقرون به صرفه ای دارد و امکان استفاده و اجرای آن برای افرادی که پوست تیره ای دارند هم وجود دارد.

  ۴- مزوتراپی پوست

  در روش مزوتراپی از ترکیبات مختلفی برای جوانسازی استفاده می شود. در واقع هدف از استفاده از ترکیبات مختلف از جمله فاکتورهای رشد، پپتید ها، آمینواسید ها، ویتامین ها، نوکلئیک اسید ها و هیالورونیک اسید و … برای رفع مشکلات مختلف پوستی است. به طور کلی هدف از اجرای روش مزوتراپی پوست، جوانسازی پوست و ترمیم آسیب های پوستی است.

  این ترکیبات باعث می شود که میزان کلاژن سازی در پوست تحریک شده و مقاومت پوست افزایش می یابد. همچنین وجود هیالورونیک اسید در این ترکیبات باعث افزایش آبرسانی پوست و روشن تر شدن آن می شود.

  هزینه مزوتراپی در کلینیک ایران قیمت
  🧑 جوانسازی و آبرسانی صورت 💶 ۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان 
  👩 زیر چشم 💵 ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
  👩‍🦱تقویت مو 💶 ۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان

  مزوتراپی پوست

  ۵- تزریق بوتاکس

  تزریق بوتاکس یکی از بهترین و رایج ترین روش های جوانسازی پوست است که سال هاست در ایران و حتی از سنین پایین انجام می شود. بوتاکس دارویی است که عضلات پوست را فلج کرده و استفاده از آن در مقادیر پوست تاثیر زیادی در از بین بردن چین و چروک دارد.

  در واقع بوتاکس، نوعی سم عصبی است و بر سیستم عصبی اثر می گذارد. به همین دلیل امکان استفاده از آن برای از بین بردن چین و چروک بین دو ابرو، چروک های اطراف چشم، چین های افقی موجود در پیشانی و خط لبخند استفاده کرد.

  هزینه تزریق بوتاکس در کلینیک ایران قیمت
  🧑 پیشانی 💶 ۸۰۰,۰۰۰ تومان 
  👩 خط اخم 💵 ۵۰۰,۰۰۰ تومان
  👩‍🦱 گوشه های چشم 💶 ۵۰۰,۰۰۰ تومان
  👨زیر بغل 💵 ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان
  👨کف دو دست 💶 ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان

  ۶- تزریق فیلر

  فیلر با نام دیگر ژل های پر کننده پوستی شناخته می شود. فیلرها در انواع مختلفی وجود دارند که برای اهداف مختلفی و جلوگیری و درمان مشکلات پوستی متفاوتی استفاده می شود. به طور کلی از جمله پر کاربردترین فیلرها می توان موارد زیر را نام برد:

  ژل کلسیم هیدروکسیل آپاتیت: از این ژل فیلر می توان برای از بین بردن چین و چروک های بین ابرو ها و اطراف چشم ها و همچنین پر کردن گونه ها استفاده کرد.

  ژل اسید هیالورونیک: از این ژل می توان برای درمان و از بین بردن چین و چروک بین ابروها، اطراف چشم، اطراف لب ها و دهان، جای جوش و آکنه و ترمیم زخم ها و آسیب های پوستی استفاده نمود.

  ژل پلی آلکیلیمید: از ژل پلی آلکیلیمید در افزایش حجم لب ها، درمان چروک ها و خطوط عمیق و از بین بردن نشانه های پیری کاربرد دارد.

  هزینه تزریق ژل کره ای در کلینیک ایران قیمت
  🧑 زیر چشم 💶 ۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان 
  👩 نواحی دیگر 💵 ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان

  تزریق فیلر

  ۷- پلکسر یا پلاسما جت

  پلکسر یا پلاسما جت یک روش جوانسازی پوست است که به عنوان یک روش غیر تهاجمی و بدون جراحی شناخته می شود. از این روش بی نظیر می توان برای درمان رفع افتادگی و لیفت پلک فوقانی چشم (لیفت چشم) استفاده کرد. عملکرد و تاثیر این روش به گونه ای است که از آن می توان برای رفع خطوط ظریف و عمیق اطراف چشم، خطوط پنجه کلاغی، غدد کوچک زیرپوستی، از بین بردن تتو و … استفاده نمود.

  هزینه پلاسما جت در کلینیک ایران قیمت
  🧑 دو پلک بالا 💶 ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان 
  👩 دو پلک پایین 💵 ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
  👩‍🦱 کوچک کردن بینی 💶 ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
  👨رفع خطوط پشت لب 💵 ۷۰۰,۰۰۰ تومان

  ۸- خدمات پی ار پی (PRP) :

  هزینه پی ار پی در کلینیک ایران قیمت
  🧑 صورت 💶 ۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان 
  👩 زیر چشم 💵 ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
  👩‍🦱 تقویت موی سر 💶 ۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان
  👨تقویت ابرو 💵 ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان

  ۹- لیزر جوانسازی و رفع لک

  هزینه لیزر جوانسازی در کلینیک ایران قیمت
  🧑 صورت 💶 ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان 
  👩 صورت + گردن 💵 ۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان

  سوالات متداول جوانسازی پوست

  ۱- عوارض جوانسازی پوست چیست؟

  در صورتی که مراقبت های قبل و بعد از جوانسازی را طبق دستور و تجویز پزشک به درستی انجام دهید، هیچ عارضه ای ندارد.

  ۲- هزینه جوانسازی پوست چقدر است؟

  با توجه به این که روش های مختلفی برای جوانسازی پوست توسط پزشک تجویز می شود، هزینه نهایی آن نیز پس از تعیین تعداد جلسات، نوع پوست، میزان مشکلات پوستی و … تعیین می شود.

  ۳- آیا جوانسازی پوست در یک جلسه امکان دارد؟

  ممکن است برای برطرف شدن کل مشکلات پوستی نیاز باشد که برخی از روش ها چندین بار انجام شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  بدون دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *