• یکی از موثرترین روش هایی که باعث افزایش اعتماد به نفس افراد در سنین مختلف می شود، استفاده از روش های جوانسازی پوست است. پوست صورت معمولا از سن ۲۵ سالگی به بعد دچار چین و چروک، افتادگی، کاهش تولید کلاژن سازی، و حتی باعث به وجود آمدن لک های کوچک پوستی می شود. به همین منظور استفاده از روش های جوانسازی پوست، بیش از پیش مورد استقبال قرار گرفته است.

  صفر تا صد خدمات هایفو

  یکی از بهترین روش های موثر جوانسازی، استفاده از خدمات هایفو است. این خدمات با نام دیگر هایفوتراپی نیز شناخته می شود. در هایفوتراپی اقدامات لازم برای رفع چین و چروک صورت و گردن انجام می شود. در صورتی که شما هم به زیبایی خود اهمیت می دهید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با خدمات هایفو به طور کامل آشنا شوید.

  هزینه هایفوتراپی در کلینیک ایران قیمت
  🧑 صورت 💶 ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان 
  👩 گردن 💵 ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
  👩‍🦱 غبغب 💶 ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
  👨 صورت+گردن 💵 ۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان

  خدمات هایفو

  هزینه خدمات هایفو چقدر است؟

  برای انجام هایفوتراپی ابتدا پوست توسط پزشک متخصص معاینه خواهد شد. سپس تعداد جلسات لازم با توجه به میزان افتادگی پوست مشخص می شود. علاوه بر این، در کلینیک پوست و مو ایران از دستگاه های مختلفی برای هایفوتراپی استفاده می شود. بنابراین به طور کلی می توان گفت هزینه خدمات هایفو در سعادت آباد به عوامل زیر بستگی دارد:

  • سن فرد
  • میزان افتادگی پوست
  • نوع دستگاه
  • تعداد جلسات لازم

  خدمات هایفوتراپی در کلینیک ایران چیست؟

  هایفو (HIFU) به معنای امواج فراصوت متمرکز با شدت بالا است. روش درمانی که در هایفوتراپی در کلینیک ایران اجرا می شود، کاملا غیر تهاجمی است. به صورتی که از طریق تحریک کردن و افزایش تولید کلاژن در لایه های عمیق پوست، باعث بازسازی شدن سلول های آسیب دیده پوست صورت و گردن می شود. به گونه ای که با بازسازی کردن سلول ها، تاثیر زیادی در تولید و رشد سلول های جدید در پوست دارد.

  روند تاثیر گذاری هایفوتراپی به گونه ای است که نیاز به گذارندن دوران نقاهت نیست. به همین جهت با نام “لیفت سرپایی صورت” شناخته می شود. با تولید شدن و افزایش تحریک تولید کلاژن در پوست صورت، پوست مجددا حالت منعطف خود را مجدد بازیابی می کند و پوستی سفت و بدون افتادگی خواهید داشت. یکی از بهترین مزایای استفاده از خدمات هایفوتراپی این است که به عنوان یک روش جایگزین عمل لیفت صورت محسوب می شود.

  کاربردهای هایفو‌تراپی

  یکی از بهترین مزایای هایفوتراپی در کلینیک زیبایی در سعادت آباد که باعث افزایش استقبال افراد مختلف شده، داشتن کاربردهای مختلف برای جوانسازی و اهداف درمانی پوست است. در واقع این روش با توجه به این که با استفاده از دستگاه هایفو اولترافورمر برای سفت کردن پوست و بدون درد و با روشی غیر تهاجمی انجام می شود، کاربردهای متنوع و مختلفی دارد.

  از جمله کاربردهای هایفوتراپی می توان بالا بردن پلک ها و ابروها، درمان و از بین بردن چین و چروک، بهبود قابلیت ارتجاعی پوست را نام برد.

  مزایای هایفوتراپی چیست؟

  همان طور که در پاراگراف بالا ذکر شد، هایفوتراپی به عنوان یکی از بهترین روش های جوانسازی پوست صورت و گردن محسوب می شود. اما مزیت استفاده از خدمات هایفوتراپی صرفا به این مورد ختم نمی شود. بلکه مزایای دیگری نیز دارد که به شرح زیر است:

  1. هایفوتراپی تاثیر سریع و بلند مدتی دارد و سریعا باعث کاهش چین و چروک صورت و گردن می شود.
  2. هایفوتراپی باعث جمع و سفت شدن پوست های افتاده زیر چانه می شود. به همین دلیل باعث می شود که فرم فک زیبا باشد.
  3. هایفو یک روش غیر تهاجمی است و نیازی به گذراندن دوران نقاهت و درمان بلند مدت نیست.
  4. هایفو تاثیر زیادی در لیفت شدن ابروها و گونه ها دارد.
  5. هایفو باعث تولید مجدد و تحریک تولید کلاژن سازی در پوست می شود.
  6. تاثیر انجام هایفو بعد از ۳ جلسه مشخص خواهد شد.
  7. باعث کاهش روند پیری پوست در افراد زیر ۳۰ سال می شود.

  مزایای هایفو صورت

  یکی از بهترین مزایای هایفو صورت این است جز روش های جوانسازی غیر تهاجمی و بدون درد محسوب می شود. علاوه بر این، یکی از مزایای مهم آن این است که به تایید سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) رسیده و به همین دلیل آسیب یا عارضه های بسیار کم و به ندرت داشته است.

  همچنین این که می توان با این روش چین و چروک های مختلف صورت، بدن، گردن و … را از بین برد، یک مزیت مهم محسوب می شود.

  مزایای هایفوتراپی چیست؟

  بهترین افراد برای انجام هایفو چه کسانی هستند؟

  همان طور که می دانید از سن ۳۰ سالگی به بعد تولید کلاژن در بعد به مرور کاهش می یابد. به همین دلیل استفاده از روتین پوستی مناسب و رسیدگی به پوست تاثیر زیادی در به تعویق افتادن پیری پوست دارد. اما با این وجود با افزایش سن، افتادگی پوست و شل شدن آن امری بدیهی و طبیعی است.

  اما خوشبختانه امکان جوانسازی پوست با استفاده از روش هایفوتراپی برای افراد با سنین مختلف وجود دارد. بر همین اساس طبق بررسی های انجام شده می توان گفت افراد زیر بهترین کاندیدا برای خدمات هایفو هستند:

  • امکان استفاده از هایفوتراپی برای افراد بالای ۳۰ سال که پوست آن ها دچار افتادگی شده، وجود دارد.
  • افرادی که در میانسالی پوست آن ها شل و افتاده شده است.
  • افرادی که پوست گردن و غبغب آن ها دچار افتادگی شده است.
  • افرادی که پوست آن ها دچار آفتاب سوختگی شده است.

  چه کسانی نباید هایفو انجام دهند؟

  با توجه به این که هایفو یک روش غیر تهاجمی و بدون درد است؛ اما انجام آن برای همه افراد مجاز نیست. بنابراین در صورتی که هر گونه بیماری زمینه ای یا مشکلی دارید، حتما موارد مختلف را به پزشک اطلاع دهید. افراد زیر نباید هایفو انجام دهند:

  1. افرادی که در صورت و گردن آن ها استنت هست یا ایمپلنت های دندانی دارند.
  2. بیمارانی که درون بدن آن ها ضربان ساز یا سایر وسایل الکترونیکی وجود دارد.
  3. افردی که شیمی درمانی کرده اند.
  4. افرادی که داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی (کورتیکواستروئید) مصرف می کنند.
  5. بیماران مبتلا به دیابت
  6. خانم های باردار یا شیرده
  7. افرادی که به تازگی بوتاکس زده اند.
  8. افرادی که به تازگی لیزر انجام داده اند.

  مراقبت های بعد از هایفوتراپی کلینیک ایران چیست؟

  با وجود این که هایفوتراپی یک روش غیر تهاجمی محسوب می شود و هیچ گونه زخم و بخیه ای بعد از انجام آن روی پوست دیده نمی شود. اما لازم است که برای افزایش مدت زمان ماندگاری آن مراقبت هایی انجام شود.

  علاوه بر این، با توجه به این که در هایفوتراپی از اشعه های قوی استفاده می شود، ممکن است مدت کوتاهی پوست دچار حساسیت شود. به همین دلیل با رعایت مراقبت هایی می توان به سرعت پوست را حالت اولیه باز گرداند. مراقبت ها به شرح زیر است:

  1. تا چند هفته در معرض نور مستقیم خورشید نباشید. در صورت عدم رعایت این موضوع ممکن است افرادی که پوست حساسی دارند، پوستشان تیره شود.
  2. تا دو روز بعد از انجام هایفوتراپی از مصرف نوشیدنی های حاوی کافئین و الکل خودداری کنید.
  3. پس از انجام هایفو، مصرف آب را افزایش دهید. چون همان طور که گفته شد این روش باعث افزایش روند کلاژن سازی پوست می شود. به همین دلیل با مصرف آب بیشتر، می توان باعث افزایش سرعت و روند کلاژن سازی پوست شد.
  4. پس از هایفو توجه داشته باشید که هیچ وسیله و دستی به آن برخورد نکند. چون این کار باعث افزایش تورم پوست خواهد شد.
  5. به صورت مستقیم و خشن پوست خود را نخارانید. این کار باعث از بین رفتن تولید کلاژن در پوست خواهد شد.

  مراقبت های بعد از هایفوتراپی

  محل های مناسب برای هایفو

  به طور کلی انجام خدمات هایفو به منظور جوانسازی پوست در کلینیک های پوست و مو  انجام می شود. به همین دلیل امکان استفاده از دستگاه آن برای محل های زیر مناسب است:

  • رفع منافذ باز پوست
  • خطوط پنجه کلاغی (خطوط ریز دور چشم)
  • افتادگی ابرو (لیفت ابرو)
  • لیفت صورت
  • لیفت غبغب
  • از بین بردن چین و چروک های پیشانی
  • از بین بردن چین و چروک های دور دهان

  میزان ماندگاری هایفوتراپی

  یکی از مهم ترین سوالات افرادی که می خواهند هایفوتراپی انجام دهند، این است که میزان ماندگاری هایفوتراپی چقدر است؟ به طور کلی مدت زمان ماندگاری این روش درمانی بین ۶ ماه تا ۲ سال است.

  همچنین این مدت زمان برای افراد مختلف با توجه به شرایط پوستی، سن پوستی و سن آن ها، میزان چین و چروک ها، میزان آسیب های پوستی و … متفاوت خواهد بود. بنابراین نمی توان انتظار نتیجه یکسان برای همه افراد داشت.

  عوارض جانبی هایفوتراپی

  همان طور که در پاراگراف های ذکر شد، هایفوتراپی صورت یک روش غیر تهاجمی و بدون درد است. اما در برخی شرایط نیز ممکن است به دلایل مختلف مانند انتخاب کلینیک غیر معتبر و بی کیفیت، انجام این روش عوارضی نیز به همراه داشته باشد.

  مهم ترین عوارض جانبی هایفوتراپی ایجاد درد مزمن در ناحیه تحت درمان، قرمزی پوست، ایجاد التهاب، افزایش میزان رنگدانه های پوستی (هایپر پیگمنتیشن)، بی حس شدن برخی از قسمت های ناحیه تحت درمان پوست و … است.

  عوارض جانبی هایفوتراپی

  آیا هایفوتراپی خطرناک است؟

  هایفوتراپی صورت همان طور که در قسمت های پیشین نیز ذکر شد، مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا قرار گرفته است. اما در برخی مواقع ممکن است برخی افراد تصور کنند که چون با استفاده از یک دستگاه تخصصی به نام هایفو اولترافورمر انجام می شود، یک روش درمانی و جوانسازی خطرناک و آسیب زا است.

  در صورتی که این گونه نیست و صرفا در برخی موارد در صورتی که فرد پوست حساس و آسیب پذیری داشته باشد. همچنین در صورتی که فرد مراقبت های مهم و ضروری را انجام ندهد، ممکن است عوارض جانبی بالا را تجربه کند که این عوارض خطرناک نیست و پس از چند روز بهبود می یابد.

  آیا هایفو تراپی درد دارد؟

  با توجه به این که هایفوتراپی صورت با استفاده از دستگاه هایفو اولترافورمر انجام می شود، در برخی موارد ممکن است بیماران کمی احساس درد و سوزش نا چیز داشته باشند که این درد کاملا قابل تحمل است و باعث اذیت شدن فرد نمی شود.

  علاوه بر این، این سوزش به صورت قرمز شدن پوست صورت خود را نشان می دهد که پس از مدتی برطرف می شود. در واقع در صورتی که این درد غیر قابل تحمل بود، حتما پزشک قبل از شروع هایفوتراپی از بی حسی استفاده می کرد.

  انواع دستگاه های هایفوتراپی

  در روند درمان چین و چروک ها و سفت کردن پوست از کارتریج های مختلف برای بیماران با توجه به شرایط پوستی مختلف برای آن ها استفاده می شود. بنابراین برای بهبود نتایج قابل انتظار و همچنین بهبودی سریع تر، در کلینیک های مختلف از دستگاه های مختلفی استفاده می شود.

  به طور کلی انواع دستگاه هایفوتراپی به شرح زیر است:

  • دستگاه دابلو
  • دستگاه اولترا و دلتا
  • دستگاه هایفوتراپی ۳ بعدی
  • دستگاه هایفوتراپی سالنی یا V-Max
  • دستگاه هایفوتراپی خانگی یا مینی هایفو

  سوالات متداول خدمات هایفو

  ۱- مهم ترین مزیت هایفو چیست؟

  هایفو باعث جوانسازی پوست، از بین رفتن چین و چروک ها و صاف شدن پوست می شود.

  ۲- آیا امواج دستگاه هایفو برای بدن انسان مضر است؟

  خیر. این امواج باعث آسیب رسیدن به بدن نمی شود.

  ۳- میزان ماندگاری هایفو چقدر است؟

  میزان ماندگاری به عوامل مختلفی از جمله سلامت عمومی، سبک زندگی، رژیم غذایی و مقدار رشته‌های کلاژن موجود در پوست، سن فرد و … بستگی دارد.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  ۲ دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *