مزوتراپی مو از چه سنی مناسب است

 • مزوتراپی مو از چه سنی مناسب است

  موهایی پر پشت و زیبا داشتن از جمله مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار در زیبایی چهره هر فردی محسوب می شود.اما یکی از مهم ترین مشکلاتی که امروزه بین خانم ها و آقایان دیده می شود، ریزش مو و کم پشت شدن موها است.

  به همین دلیل برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت موهای نازک و شکننده، روش مزوتراپی مو پیشنهاد و انجام می شود. اما انجام مزوتراپی مو نیز شرایط سنی مهمی دارد که حائز اهمیت است. به همین منظور در ادامه این مقاله به بررسی کامل تر شرایط سنی مناسب برای مزوتراپی مو می پردازیم.

  یکی از مشکلات شایعی که امروزه بین افراد در سنین مختلف و حتی بین جوانان هم دیده می شود. در افزایش ریزش مو به ویژه بین جوانان عوامل مختلفی تاثیر گذار است. یکی از مهم ترین عوامل ریزش مو تغذیه نامناسب، مشکلات هورمونی و عدم رسیدگی به موها و فولیکول های آن در زمان شروع ریزش است. بنابراین زمانی که به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه می کنید، یکی از بهترین روش هایی که توسط پزشک پیشنهاد و تجویز می شود، مزوتراپی مو است.

  این روش به عنوان یک روش های موجود در درمان و حتی پیشگیری از ریزش مو محسوب می شود که در کلینیک پوست و مو ایران انجام می شود. برخی از مراجعین زمان انجام و پیشنهاد مزوتراپی مو می پرسند که انجام این روش از چه سنی مناسب است و از ریزش مو جلوگیری می کند؟ به همین منظور در این مقاله به طور کامل در این زمینه پاسخگوی سوالات احتمالی شما خواهیم بود.

  دلایل ریزش مو چیست؟

  سال هاست افراد مختلف حتی در سنین پایین هم با مشکل ریزش مو روبرو هستند و به همین دلیل روش های مختلفی را برای جلوگیری کردن و درمان آن انجام می دهند. طبق بررسی های انجام شده، ریزش مو دلایل مختلفی دارد که هر فرد ممکن است یک یا حتی چندین فاکتور مهم در ریزش مو را داشته باشد. از جمله مهم ترین دلایل ریزش مو می توان موارد زیر را نام برد:

  1. وجود مشکلات هورمونی در فرد
  2. افزایش سن
  3. وجود مشکلات و سابقه ارثی و ژنتیکی
  4. کمبود ویتامین های موثر در افزایش رشد مو
  5. تغذیه نا مناسب
  6. بیماری های زمینه ای و درمان نشده
  7. سبک زندگی نا سالم

  مزوتراپی مو از چه سنی مناسب است؟

  مزوتراپی مو چیست؟

  همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد، مزوتراپی مو به عنوان یکی از بهترین روش های درمان و جلوگیری کننده از ریزش مو محسوب می شود که طرفداران زیادی هم دارد. در این روش  مواد مغذی مورد نیاز بدن هر فرد را با سوزن های بسیار کوچکی زیر پوست میانی کف سر تزریق می شود. بدین صورت الگوی ریزش مو در فرد متوقف شده و رشد موها مجددا آغاز می شود.

  همان طور که می دانید در ریزش مو عوامل مختلفی تاثیر گذار است. یکی از مهم ترین عوامل کمبود میزان مواد مغذی و پروتئین های لازم برای رشد مو است که در بدن فرد میزان آن کم شده است. اما با روش مزوتراپی این مواد مغذی در فولیکول های مو تقویت شده و ریزش مو جلوگیری می شود. این روش با توجه به میزان ریزش موها ممکن است برای هر فرد در تعداد جلسات مختلفی انجام شود. به طور کلی این روش در تعداد جلسات بین ۵ تا ۱۵ جلسه انجام شده و موثر واقع می شود.

  چه افرادی شرایط لازم برای مزوتراپی مو را دارند؟

  در مزوتراپی مواد و ترکیبات ضروری و لازم که برای رشد و تقویت شدن موها تزریق می شود، ممکن است برای همه افراد مناسب نباشد. به همین دلیل ابتدا باید توسط متخصص پوست و مو در کلینیک پوست و مو معاینه و ویزیت شوید تا دلیل و مدت زمان ریزش مشخص شود.

  به طور کلی می توان گفت افرادی که به تازگی ریزش موی آن ها آغاز شده، گزینه مناسبی برای مزوتراپی هستند. چون این روش درمان تاثیر زیادی در بهبود تراکم مو مراجعین دارد. اما در صورتی که مدت زمان زیادی از ریزش موها گذشته، و همچنین قسمتی از موها دچار طاسی شده، مزوتراپی برای آن ها پیشنهاد نمی شود.

  مزوتراپی مو برای چه افرادی مناسب است؟

  اولین نکته مهم در انجام مزوتراپی مو این است که موهای فرد ابتدا باید در کلینیک پوست و مو توسط پزشک متخصص معاینه شود تا دلیل ریزش مو را بتوان تشخیص داد. اما به طور کلی روش مزوتراپی به دلیل مزایای منحصر به فرد و زیادی که دارد، انجام آن برای بسیاری از بیماران پیشنهاد می شود. در واقع با استفاده از مزوتراپی مو می توان موارد مختلف زیر را درمان کرد:

  1. آلوپسی آندوژنی
  2. تلوژن افلوویوم
  3. مشکلات ساقه مو
  4. آلوپسی آره‌ آتا

  مزوتراپی مو برای چه افرادی مناسب است؟

  علاوه بر این، انجام مزوتراپی مو برای افرادی که در شرایط زیر هستند و به هر دلیلی دچار ریزش مو شده اند، پیشنهاد می شود:

  1. افرادی که به دلیل دیابت نوع ۱ یا ۲ ریزش مو دارند.
  2. افراد مبتلا به بیماری سفلیس
  3. افراد مبتلا به ایدز
  4. افرادی که مشکلات هورمونی یا ارثی باعث ریزش موی آن ها شده است.
  5. افراد مبتلا هموفیلی

  کاندیدای مناسب برای مزوتراپی مو

  علاوه بر افراد ذکر شده که می توان برای آن ها مزوتراپی مو انجام داد، برخی افراد دیگر نیز کاندیدای مناسبی برای مزوتراپی مو هستند. این افراد عبارتند از:

  1. افرادی که دچار ریزش موی سکه ای هستند.
  2. افرادی که سرعت رشد موی آن ها به دلیل کاهش میزان ترکیبات مفید و مغذی در موی آن ها کافی و مناسب نیست.
  3. خانم هایی که موهای بلندی دارند، و ساقه موهای آن ها آسیب دیده است.
  4. خانم ها یا آقایانی که به لوپسی آندوژنی، تلوژن افلوویوم، مشکلات ساقه مو و آلوپسی آره ‌آتا مبتلا شده اند.
  5. خانم ها یا آقایانی که دلیل ریزش موی آن ها ناشی از استرس و اضطراب است.
  6. خانم هایی که به دلیل پشت سر گذاشتن دوران بارداری، دچار ریزش مو شده اند.

  کاندیدای مناسب برای مزوتراپی مو

  چه سنی برای انجام مزوتراپی مو مناسب است؟

  یکی از چالش های افرادی که می خواهند مزوتراپی انجام دهند این است که انجام مزوتراپی مو از چه سنی مناسب است؟ در جواب این سوال باید گفت که ریزش مو ممکن است برای افراد در سنین مختلف  حتی از سن جوانی رخ دهد. بنابراین با توجه به نوع الگوی ریزش مو و با توجه به موارد ذکر شده در بالا، افراد بالای ۲۰ سال می توانند برای انجام مزوتراپی اقدام کنند. طبق بررسی های انجام شده انجام این روش در بازه زمانی بین ۲۰ تا ۳۰ سال بهترین نتیجه ممکن را دارد.

  عوارض مزوتراپی مو در چه سنی ممکن است افزایش یابد؟

  به طور کلی مزوتراپی دارای مزایای زیاد و قابل ملاحظه ای است. به همین دلیل ممکن است برای افراد کمی عارضه های مختلفی نداشته باشد. اما با توجه به این که رعایت شرایط سنی در کیفیت تزریق مزوتراپی مهم و ضروری است؛ ممکن است در برخی شرایط باعث به وجود آمدن عوارض مختلفی به همراه داشته باشد.

  طبق بررسی انجام شده، انتخاب سن مناسب برای تزریق مزوتراپی اهمیت زیادی دارد. اما در هر صورت به هر دلیلی که قصد انجام مزوتراپی مو را دارید، توجه داشته باشید که برای جلوگیری از بروز عارضه های مختلف پس از مزوتراپی جز افراد زیر نباشید:

  1. خانم های باردار
  2. افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع ۱ و نوع ۲
  3. افراد مبتلا به ایدز
  4. افراد مبتلا به سفلیس
  5. افرادی که به ترکیبات کوکتل مزوتراپی حساسیت دارند.
  6. خانم ها یا آقایان مبتلا به هموفیلی

  مزایای انجام مزوتراپی مو

  طبق بررسی های انجام شده، روش های مختلفی برای درمان و جلوگیری از ریزش مو و حتی رشد مجدد موها در کلینیک زیبایی پیشنهاد و انجام می شود. در این میان مزوتراپی مو میزان رضایت بیشتری را در بین مراجعین به دست آورده است. این ویژگی به دلیل داشتن مزایای زیر در مورد مزوتراپی است که مهم ترین آن ها به شرح زیر می باشد:

  مزایای انجام مزوتراپی مو

  1. یک روش درمانی مناسب و عالی برای موهای آسیب دیده است که تار موها و فولیکول آن ضعیف شده است.
  2. قابل اجرا برای افراد با شرایط سنی مختلف و با مشکلات متفاوت است.
  3. در مقایسه با سایر روش‌ ه‌ای احیا و ترمیم مو، هزینه مقرون به صرفه و مناسب تری دارد.
  4. برای افرادی است که ریزش موی سکه‌ ای دارند، مناسب است. چون تزریق به صورت نقطه ای و محلی انجام می شود.
  5. مواد مغذی و لازم مستقیما به لایه ‌ای از مو تزریق می‌ شود که فولیکول‌ های مو در آن قسمت وجود دارند.
  6. این روش در مقایسه با سایر روش های احیای مو بازده بیشتری دارد.
  7. در مدت زمان کوتاهی نتیجه آن مشخص می شود.
  8. پس از چندین جلسه شاهد کاهش ریزش موها و بهبود الگوی رشد خواهید بود.
  9. هیچ درد و خونریزی ندارد.
  10. نیاز به طی کردن و پشت سر گذاشتن دوران نقاهت ندارد.

  هزینه مزوتراپی مو چقدر است؟

  یکی از سوالات رایجی که مراجعین قبل از مراجعه به کلینیک زیبایی می پرسند این است که هزینه مزوتراپی مو چقدر است؟ در این مورد نمی توان هزینه مشخص و ثابتی را اعلام کرد. چون برای هر فرد با توجه به دلیل ریزش مو و نوع مواد مغذی که به آن ها نیاز دارد، هزینه انجام این روش متفاوت خواهد بود. بنابراین می توان گفت هزینه مزوتراپی مو به موارد زیر بستگی دارد:

  1. برند کوکتل مزوتراپی یا داروهای تزریقی مزوتراپی
  2. وسعت و اندازه ناحیه ای که باید مزوتراپی تزریق شود.
  3. تعداد جلسات تزریق
  4. کیفیت کلینیک پوست و مو

  سوالات متداول سن مناسب مزوتراپی

  ۱- چه ترکیباتی در مزوتراپی مو وجود دارد؟

  ترکیبات اصلی مزوتراپی، استیل تترا پپتید ۳ و بیو کانین آ است.

  ۲- هزینه مزوتراپی مو چقدر است؟

  عوامل مختلفی از جمله تعداد جلسات مزوتراپی، میزان ریزش مو، برند کوکتل مزوتراپی و … در تعیین هزینه مزو تاثیر گذار است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  تیم نویسندگی کلینیک ایرانمشاهده نوشته ها

  Avatar for تیم نویسندگی کلینیک ایران

  این مقاله به کوشش مدیریت و اعضای تیم کلینیک ایران تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش اعضا، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.

  بدون دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *