کاشت ابرو در تهران

 • کاشت ابرو در تهران

  برای داشتن یک چهره زیبا عوامل مختلفی تاثیر گذار و مهم است. یکی از مهم ترین فاکتورها داشتن ابروهایی پر پشت و با فرم یکدست است. اما برخی افراد به صورت ژنتیکی حجم و تراکم ابروی آن ها کم پشت و بدون فرم است. برخی افراد نیز ممکن است به دلایل مختلف مانند مصرف داروهای شیمی درمانی، کندن زیاد، استفاده از مواد آرایشی بی کیفیت، استفاده از مداد ابرو چرب و … به مرور حجم ابروی آن ها کم تر شده و ریزش داشته باشد.

  در واقع ریزش ابرو مانند ریزش مو آن قدر تاثیرات سریعی ندارد که به زودی متوجه ریزش آن شوید. بلکه پس از مدتی می بینید که ابروها حجم اولیه و سابق خود را ندارند. اما خوشبختانه روش های درمانی بسیار مطلوبی با تاثیرات ویژه وجود دارد. یکی از بهترین روش ها، کاشت ابرو است که در ادامه این مقاله به طور کامل به معرفی آن می پردازیم.

  کاشت ابرو چیست؟

  افراد زیادی برای جبران ابروهای ریخته شده یا کم پشت از روش های مختلفی مانند هاشور، فیبروز، تتو و … استفاده می کنند که معمولا ظاهر زیبایی ندارد. به همین منظور یک روش درمانی و تاثیر گذار توسط پزشکان متخصص پوست و مو و زیبایی انجام می شود که علاوه بر تاثیر گذاری بلند مدت و دائمی، عوارضی هم ندارد.

  در کاشت ابرو از پشت گوش یا پس سر بیمار متناسب با نیاز، یک شکاف ایجاد شده و مو برداشته می شود. سپس فرم ابروی مورد نظر بیمار و طبق اصول زیبایی توسط پزشک یا تکنسین طراحی می شود. در نهایت شکاف هایی روی قسمت هایی که باید ابرو کاشته شود، ایجاد می شود. پس از آن فولیکول های مو طبیعی در محل ایجاد شده فرو رفته و کاشته می شود.

  کاشت ابرو در تهران

  تفاوت کاشت ابرو در مردان و زنان

  همان طور که می دانید ریزش ابرو در زنان و مردان و در سنین مختلف رخ می دهد. در برخی شرایط ممکن است دلیل ریزش ابرو در زنان و مردان با یک دیگر متفاوت باشد. به همین دلیل نوع کاشت ابرو که توسط پزشک هم پیشنهاد می شود، با دیگر متفاوت است.

  یکی از تفاوت های اصلی در کاشت ابرو در زنان و مردان، این است که کاشت ابرو در زنان با فرم و طراحی خاصی و طبق نظر مراجعه کننده انجام می شود. اما در مردان برای کاشت ابرو، فرم ابرو نسبتا نا منظم تر، با تراکم بیشتر پیوند زده می شود تا ظاهر طبیعی تری داشته باشد.

  کاشت ابرو با روش FUT در کلینیک ایران

  یکی از بهترین روش های رایج برای کاشت ابرو که در کلینیک های زیبایی از جمله کلینیک ایران انجام می شود، روش کاشت ابرو FUT است. در این روش یک نوار باریک از پشت سر بیمار که معمولا به عنوان بانک موی اصلی شناخته می شود، توسط پزشک برداشته می شود. پس از آن نوار باریک بخیه خورده و حتی فاصله ایجاد شده کشیده می شود تا جای آن باقی نماند.

  در مرحله بعد پزشک الگوی کاشت را طبق فرم صورت بیمار و نظر بیمار روی صورت او، ابروها را طراحی می کند. پس از آن موهای جدا شده زیر میکروسکوپ قرار داده شده و مراحل جدا سازی و کات زدن انجام می شود. در مرحله آخر تارهای مو کات شده، در محل الگوی کاشت، کاشته می شود. پس از دو هفته هم بخیه ها کشیده می شود. جای بخیه ها هم پس از مدت بسیار کوتاهی بهبود می یابد و ظاهر ابروها طبیعی خواهد بود.

  ریزش ابرو پس از کاشت طبیعی است؟

  یکی از سوالات مهمی که برخی از مراجعین زمان کاشت ابرو می پرسند، این است که آیا ریزش ابرو پس از کاشت طبیعی است؟ در جواب باید گفت بله. گرافت‏ های مو در ناحیه ‏ی ابرو، پس از چند هفته بعد از کاشت به مدت چندین روز شروع به ریزش کردن می‏ کنند.

  در واقع موی کاشته شده برای ابرو در ادامه در طول یک دوره تلوژن می‌ ریزد. پس از گذشت ۳ الی ۴ ماه به حالت عادی باز می گردد. پس از گذشت ۶ ماه نیز ۵۰ تا ۶۰ درصد نتایج نهایی حاصل از کاشت ابرو مشاهده می شود. در نهایت نیز پس از گذشت نهایتا ۱ سال نتیجه کلی درمان قابل مشاهده خواهد بود.

  ریزش ابرو پس از کاشت طبیعی است؟

  توصیه ها و مراقبت های بعد از کاشت ابرو

  همان طور که در پاراگراف های اول اشاره شد، کاشت ابرو به عنوان یک روش درمان و با اثر دائمی محسوب می شود. به همین برای بهبود روند نتیجه گرفتن و افزایش مدت زمان ماندگاری، لازم است که توصیه ها و مراقبت های لازم در این مورد را انجام دهید. مهم ترین مراقبت ها به شرح زیر است:

  • در چند روز اول پس از کاشت، به صورت مستقیم روی ابروها دست نکشید.
  • نواحی اطراف ابرو و چشم ها را تا چند روز اول با آب نشویید. پس از گذشت یک هفته می توانید صورت و اطراف ابروها را بشویید.
  • تا یک هفته پس از گذشت کاشت ابرو، آرایش نکنید.
  • ابروها به صورت دائمی در حال رشد نیست. پس از زمان کوتاهی رشد آن متوقف می شود. به همین دلیل توصیه می شود که به صورت مرتب ابروها را تمیز و مرتب نگه دارید.

  مدت زمان کاشت ابرو چقدر است؟

  کاشت ابرو یک عمل زیبایی سرپایی محسوب می شود که نیازی به بیهوشی و بستری شدن ندارد. بلکه فقط محل عمل با بی حسی موضعی، بی حس می شود. پس از آن، به مدت ۴ الی ۵ ساعت کاشت ابرو انجام می شود. انجام این عمل معمولا در یک اتاق ویژه و با امکانات کامل در کلینیک ایران انجام می شود.

  سوالات متداول کاشت ابرو در تهران

  آیا پس از کاشت ابرو، لازم است که تمدید شود؟

  نیاز داشتن به ترمیم کاشت ابرو پس از گذشت ۹ الی ۱۲ ماه پس از کاشت و توسط پزشک تشخیص داده می شود.

  عوارض بعد از کاشت ابرو چیست؟

  کاشت ابرو معمولا عوارض خیلی شدیدی ندارد. بلکه ممکن است پس از اتمام عمل نواحی اطراف چشم دچار کبودی، قرمزی و خارش شود. این عوارض نیز پس از گذشت مدت زمان کوتاهی برطرف می شود.

  آیا قبل از کاشت ابرو باید تتوهای قبلی پاک شود؟

  بله. حداقل چندین ماه قبل از کاشت ابرو باید به طور کامل جای تتوهای قبلی با روش هایی مانند لیزر پاک شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  تیم نویسندگی کلینیک ایرانمشاهده نوشته ها

  Avatar for تیم نویسندگی کلینیک ایران

  این مقاله به کوشش مدیریت و اعضای تیم کلینیک ایران تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش اعضا، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.

  بدون دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *