کاشت ابرو در سعادت آباد

 • کاشت ابرو در سعادت آباد

  در داشتن چهره ای زیبا، عوامل و فاکتورهای مختلفی تاثیر گذار است. یکی از مهم ترین فاکتورها، داشتن ابروهای پر پشت و زیبا است. در برخی شرایط ممکن است همه افراد ابروهایی پر پشت و حتی با تارهایی ضخیم نداشته باشند. به همین دلیل این افراد از مداد ابرو، سایه ابرو و … استفاده می کنند. استفاده مداوم از این روش ها نه تنها تاثیری در زیبایی ندارد؛ بلکه در طولانی مدت باعث افزایش روند ریزش ابرو و کم پشت شدن آن می شود.

  یکی از بهترین روش ها به جای آرایش کردن و استفاده از مواد آرایشی مضر، کاشت ابرو است. این روش به عنوان یکی از بهترین روش های موثر و مقرون به صرفه و دائمی محسوب می شود که طرفداران زیادی دارد. در صورتی که به هر دلیل رشد موهای ابروهای شما متوقف شده، و ابروهای کم پشتی دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با روند کاشت ابرو و مزایای آن آشنا شوید.

  دلایل ریزش ابرو

  یکی از مشکلات شایع که بیشتر در بین خانم ها و حتی در سنین پایین دیده می شود، ریزش ابرو است. در برخی شرایط ممکن است ریزش ابرو دلیل مشخص و خاصی نداشته باشد. به صورتی که فرد پس از مدتی توجه کند که حجم و تراکم ابروها نسبت به گذشته کاهش یافته است.

  به طور کلی طبق بررسی های انجام شده، مهم ترین دلیل ریزش مو افزایش سن است. اما در برخی مواقع شرایط دیگری هم در ریزش مو و کاهش حجم ابروها دخیل هستند. از جمله مهم ترین دلایل می توان موارد زیر را نام برد:

  • مصرف داروهای شیمی درمانی
  • عوامل ژنتیکی و ارثی
  • مصرف زیاد و مداوم از مداد ابرو چرب
  • اختلالات تیروئید
  • بیماری های قارچی
  • مصرف داروهای افسردگی
  • بیماری های مربوط به سیستم ایمنی
  • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی

  کاشت ابرو در سعادت آباد

  کاشت ابرو با موی طبیعی در کلینیک ایران

  در دهه های اخیر افرادی که به هر دلیل ابروهای کم پشتی داشتند، اقدام به تتو کردن آن می کردند. تتو ابرو همان طور که از ظاهر آن پیداست، غیر طبیعی به نظر می رسد و زیبایی خاصی ندارد. علاوه بر این، در برخی مواقع استفاده از روش غلط برای تتو کردن برای فرد مضر و خطرناک خواهد بود. به همین دلیل امروزه کاشت ابرو با موی طبیعی پیشنهاد می شود.

  در این روش از پشت گوش یا موهای پشت سر فرد موهای طبیعی و با ضخامت کم برداشته می شود. سپس گرافت های سالم از فولیکول مو جدا شده و مانند کاشت مو، کاشته می شود. اما این روش در مقایسه با کاشت ابرو تفاوت هایی هم دارد. یکی از تفاوت های مهم در مورد ظریف و حساس بودن کاشت ابرو و اهمیت نازک بودن تار ابرو و همچنین کاشت ابرو به صورت صحیح و در جهت مناسب است.

  مدت زمان لازم برای کاشت ابرو در کلینیک ایران چقدر است؟

  مدت زمان لازم برای کاشت ابرو در کلینیک ایران بستگی به میزان کم پشت بودن ابروها و مهارت پزشک دارد. در واقع همان طور که در پاراگراف های بالاتر ذکر شد، از پشت سر یا پشت گوش های فرد موی طبیعی برداشته می شود. سپس فولیکول های سالم آن در گرافت های ایجاد شده کاشته می شود. بنابراین ممکن است برخی بیماران طبیعی بودن ابروها برای آن ها اهمیتی نداشته باشد. بلکه صرفا دوست دارند ابروهای آن ها پر پشت و حتی پهن باشد.

  به همین دلیل زمان کاشت این مدل ابروها زیادتر خواهد شد. بنابراین به طور کلی می توان گفت مدت زمان لازم برای کاشت ابرو معمولا بین ۳ تا ۷ ساعت است. کاشت ابرو پس از تزریق یا اعمال بی حسی موضعی انجام می شود. در هر جلسه نیز طبق تایید و پیشنهاد پزشک، امکان کاشت ۲۰۰ تا ۴۰۰ پیوند وجود دارد.

  مراحل کاشت ابرو

  برای کاشت ابرو در صورتی که از طریق برداشتن موی طبیعی خود فرد باشد، تاثیر گذاری بهتری دارد. برای انجام این روش کاشت ابرو، ابتدا در مورد فرم ابروها و نظر بیمار پرسیده می شود. سپس پزشک بر اساس نظر خود و فرم صورت بیمار، فرم مورد نظر را روی صورت و جای ابروها مشخص و طراحی می کند. در اولین مرحله موها از پشت گوش یا پشت سر فرد برداشته می شود.

  بدین صورت که ابتدا یک شکاف کوچک روی ناحیه مورد نظر انجام می شود. سپس از بخش کوچکی از شکاف، موهای مورد نظر و حتی با تعداد بیشتر برداشته می شود. سپس موها را در زیر میکروسکوپ به پیازهای موی مجزا تقسیم می کنند. سپس هر کدام از پیازهای مو در یک شکاف (گرافت) ایجاد شده در قسمت ابروها کاشته می شود. این مو به صورت کاملا طبیعی و مانند مو و ابروهای خود فرد پس از مدتی شروع به رشد کردن می کند.

  مراحل کاشت ابرو

  مزایای کاشت ابرو

  با وجود این که روش های مختلفی برای داشتن ابروهای پر پشت و حتی پهن و با مدل های مختلف وجود دارد. اما برخی از این روش ها نه تنها باعث زیبایی چهره فرد نمی شود. بلکه غیر طبیعی است و به مرور باعث افزایش ریزش ابروها می شود. در مقابل آن کاشت ابرو مزایای مختلفی دارد که به شرح زیر است:

  • کاشت ابرو روشی دائمی و بدون ضرر و آسیب است.
  • همیشه ابروهای پر پشت و با فرم مورد نظر دارید.
  • حجم و تراکم ابروها به مرور کاهش نمی یابد.
  • هزینه مقرون به صرفه و معقولی دارد.
  • در مقایسه با روش های دیگر، عوارض بسیار کم تر و نا چیزی دارد.
  • یک هفته پس از کاشت ابرو، کبودی و تورم و قرمزی از بین می رود.

  پیوند یا کاشت ابرو برای چه افرادی مناسب است؟

  همان طور که می دانید، ابرو جزء مهم ترین عوامل موثر در زیبایی محسوب می شود. به طور کلی می توان گفت کاشت ابرو برای همه افرادی که به زیبایی چهره خود اهمیت می دهند. افرادی که فرم ابروهای فعلی خود را دوست ندارند. همچنین افرادی که به دلیل آتش سوزی یا سوانح دیگر ابروهای خود را از دست داده اند، می توانند برای کاشت اقدام کنند.

  سوالات متداول کاشت ابرو در سعادت آباد

  کاشت ابرو چه عوارضی دارد؟

  این عمل عوارضی ندارد. صرفا مقداری کبودی در محل کاشت ممکن است به وجود بیاید که پس از یک هفته به حالت عادی خود باز می گردد.

  پس از چه مدتی ابروها حالت طبیعی دارند؟

  پس از کاشت ابرو ممکن است مقداری ریزش داشته باشد. اما پس از گذشت ۳ الی ۶ ماه رشد طبیعی خواهد داشت.

  اقدامات قبل از کاشت چیست؟

  ۲ هفته قبل از کاشت ابرو، دارو‌های رقیق ‌کننده خون، قرص ویتامین  E ، دارو‌های منعقد ‌کننده خون را قطع کنید. همچنین هر گونه دارویی مصرف می کنید، به پزشک اطلاع دهید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  تیم نویسندگی کلینیک ایرانمشاهده نوشته ها

  Avatar for تیم نویسندگی کلینیک ایران

  این مقاله به کوشش مدیریت و اعضای تیم کلینیک ایران تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش اعضا، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.

  بدون دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *