بهترین فصل کاشت مو

 • یکی از بهترین روش‌ها برای درمان ریزش مو و زیبایی چهره، کاشت مو است. مو‌های شما ممکن است به دلایل مختلفی مثل بیماری یا استرس دچار ریزش شود. در این شرایط برای بهبود نواحی بی‌مو از کاشت موی طبیعی و سالم در نواحی آسیب دیده استفاده می‌شود.

  برای اینکه فرد بتواند بهترین نتیجه را از این جراحی بگیرد، باید با یک برنامه‌ریزی دقیق و درست پیش برود. یعنی اینکه باید بداند بهترین فصل کاشت مو چه زمانی است و چه روشی برای او بهتر جواب می‌دهد.

  فصل کاشت مو چه زمانی است؟

  انتخاب بهترین فصل کاشت مو به شرایط آب و هوایی، وضعیت سلامت مو، توانایی شخص در مراقبت از مو‌ها، روش کاشت و… بستگی دارد. دمای هوا در فصل‌های بهار و تابستان بهتر است و این موضوع به رشد سریعتر مو‌ها کمک زیادی می‌کند.

  در مقابل هوای خشک پاییز و زمستان ممکن است باعث ضعیف کردن مو‌ها شود. نکته مهم دیگری که بهترین فصل کاشت مو را تعیین می‌کند، وضعیت سلامت مو‌ها است.بیمار باید قبل از مراجعه برای جراحی، مو‌هایش را تقویت کند تا پس از کاشت دچار زخم در ناحیه درمان و ریزش غیرطبیعی نشود.

  در نهایت محیطی که مو در آن کاشته می‌شود باید به اندازه کافی آرام، خنک و مرطوب باشد. روش کاشت هم در انتخاب بهترین زمان جراحی تاثیر می‌گذارد. برای مثال کاشت مو به روش FIT در تمام فصل‌ها می‌تواند انجام شود اما انجام کاشت مو با روش FUT در فصل‌های پاییز و زمستان اولویت دارد.

  کاشت مو در فصل بهار

  کاشت مو در فصل بهار

  کاشت مو یکی از بهترین روش‌های ترمیمی است که باید متناسب با تغییرات آب و هوایی در فصل‌های مختلف انجام شود‌. در هر فصل نوع مراقبت های بعد عمل و زمان مورد نیاز برای ترمیم زخم‌ها متفاوت است. از طرفی بهترین فصل کاشت مو برای تمام مراجعین یکسان نبوده و به وضعیت بدنی هر فرد بستگی دارد.

  مزایا

  تعطیلات عید نوروز فرصت بسیار خوبی برای استراحت و گذراندن دوره نقاهت است. پیشنهاد می‌دهیم مراجع قبل از عید برای کاشت مو اقدام کند تا بتواند در تعطیلات این ماه استراحت کافی داشته باشد. در بهار، هوا معتدل و نسبتا خنک است. از این رو فرد دچار تعریق زیادی نشده و می‌تواند خیلی زود بهبودی کامل خود را به دست بیاورد.

  معایب

  تغییرات ناگهانی آب و هوا تنها نکته منفی کاشت مو در فصل بهار است. اگر بیرون از منزل باشید و شرایط آب و هوا تغییر کند، این موضوع یک خطر جدی برای مو‌های تازه کاشته شده محسوب می‌شود. از این رو فرد باید از بیرون رفتن در شرایط باد و باران یا آلودگی خودداری کرده و در صورت خارج شدن از منزل از کلاه استفاده کند. در کل بهتر است فرد خیلی در معرض نور خورشید قرار نگیرد و بیشتر در خانه استراحت کند.

  کاشت مو در فصل تابستان

  اگر می‌خواهید بدانید بهترین فصل کاشت مو چه زمانی است پیشنهاد می‌دهیم با مزایا و معایب انجام این جراحی در تابستان آشنا شوید. بدون شک تابستان یکی از بهترین فرصت‌ها برای انجام کاشت مو و طی کردن دوره نقاهت است. بیمار هم فرصت کافی برای استراحت دارد و خیلی سریع بهبود پیدا می‌کند.

  مزایا

  یکی از زمان‌های پر تقاضا برای انجام کاشت مو، تابستان است. در این فصل فرد می‌تواند با گرفتن مرخصی از محل کار، استراحت بیشتری داشته و دوره نقاهت خود را به بهترین شکل سپری کند. به دلیل سرعت بالای رویش و رشد مو‌ها و ترمیم پوست در این فصل، دوره نقاهت کاشت مو در تابستان بسیار کوتاه است.

  معایب

  بزرگترین نکته منفی راجع به کاشت مو در تابستان، گرم بودن هوا است که شرایط را برای مراجع سخت می‌کند. در این فصل احتمال تعریق بالا بوده و این موضوع  باعث ایجاد آسیب به گرافت‌های کاشته شده می‌شود. از این رو پس از انجام کاشت مو در تابستان فرد باید حداقل تا دو هفته از آفتاب و گرما دوری کند. همچنین بهتر است تا چند هفته به استخر یا سونا هم نرود تا دوره نقاهت او به خوبی تمام شود.

  کاشت مو در فصل پاییز

  کاشت مو در فصل پاییز

  اگر می‌خواهید بدانید که بهترین فصل کاشت مو چه زمانی است، ما به شما پیشنهاد می‌دهیم این جراحی را در فصل پاییز انجام دهید. در این فصل شرایط آب و هوایی بسیار مناسب بوده و امکان تعریق بیمار خیلی کم است. از طرفی به دلیل سرد بودن هوا، استراحت کردن در خانه به بیرون رفتن اولویت دارد.

  مزایا

  پاییز یکی از بهترین فصل‌ها برای انجام کاشت مو است؛ به شرطی که فرد بتواند از باد و باران دور بماند. از این رو بهتر است فرد تا جایی که می‌تواند دوره نقاهتش را در خانه استراحت کند. در صورت بیرون رفتن هم باید با استفاده از کلاه و چتر از سر و مو‌های خود مراقبت کند.

  معایب

  در فصل پاییز مدارس و دانشگاه باز می‌شوند و این موضوع ممکن است فرد را دچار استرس و نگرانی کند. این استرس برای کاشت مو خطرناک بوده و ممکن است عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

  کاشت مو در فصل زمستان

  برای انتخاب بهترین فصل کاشت مو، زمستان پیشنهاد مناسبی برای انجام این جراحی به نظر می‌رسد. در این زمان فرد هیچ نگرانی بابت آسیب‌های نور خورشید به ناحیه کاشت ندارد و می‌تواند با داشتن استراحت کافی در خانه، دوره نقاهت خود را به بهترین شکل سپری کند.

  مزایا

  در فصل زمستان نور آفتاب بسیار کم است و فرد می‌تواند خیلی راحت از مو‌های کاشته شده مراقبت کند. در صورت خارج شدن از منزل و برای جلوگیری از نفوذ سرما هم از کلاه‌های مخصوص کاشت مو استفاده می‌کند.

  معایب

  اختلاف دمای خانه و محیط بیرون می‌تواند سرعت ترمیم زخم‌ها را کاهش داده و باعث جلوگیری از رشد مو‌های تازه کاشته شده شود. از طرفی قرار گرفتن در معرض سرما و باد و باران می‌تواند باعث عفونت پوست شود. در کل پیشنهاد ما این است که فرد بعد از کاشت مو در زمستان حداقل تا ۵ روز از خانه خارج نشود.

  سخن پایانی

  اکنون که می‌دانید بهترین فصل کاشت مو چه زمانی است، پس از انتخاب روش کاشت و با بررسی وضعیت سلامت مو‌ها برای انجام این جراحی اقدامات لازم را انجام دهید.

  در پایان فراموش نکنید که توجه به شرایط آب و هوایی بسیار مهم است و بر نتیجه نهایی عمل تاثیر زیادی می‌گذارد. از این رو برای انجام کاشت مو در بهترین زمان پزشک کلینیک ایران باید وضعیت پوست سر را بررسی کند تا پس از آن مناسب‌ترین شرایط اقلیمی را برای جراحی پیشنهاد دهد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  پشتیبان سایتمشاهده نوشته ها

  Avatar for پشتیبان سایت

  این مقاله به کوشش مدیریت و اعضای تیم کلینیک ایران تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش اعضا، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.

  ۵ دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *